We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sessiz İşgal

13 1 0
08.05.2022

26.03.2022, tarihinde Esenyurt'ta gazetecilerle bir araya gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Türkiye'nin Suriyeliler nedeniyle büyük tehlike altında olduğunu söyledi. “Ülkemiz sessizce işgal ediliyor” diyen Özdağ, “Yakında Kilis'te, Şanlıurfa'da, Gaziantep ve Hatay'da Suriyeliler yönetime gelebilir. Bu da iç çatışma ortamı yaratabilir. Maalesef Türkiye göz göre göre iç çatışma ortamına sürükleniyor” dedi.

Suriyelilerin Türkiye'de sefa sürdüğünü ve bolluk içinde yaşadığını anlatan Özdağ, “Sağlık hizmetleri bedava. Devlet kademesindeki işleri öncelikli. Her türlü imtiyaza sahipler.
Neden?

Ben bunun bir proje olduğunu düşünüyorum ve çok tehlikeli buluyorum” dedi. Gaziantep'te tanıştığı bir Suriyeli gençle ülkesine dönmesi için konuştuğunu belirten Özdağ, “Adam diyor ki; 'Ben ülkeme dönersem beni askere alırlar'. E alsınlar kardeşim. Sen orada askerde olmadığın için senin yerine benim askerim gidiyor. Sen oradan gelmişsin, hanımını çoluğunu çocuğunu almışsın burada rahat rahat yaşıyorsun benim Mehmetçiğim ise savaşıyor, mezara giriyor” ifadelerini kullandı.
03.05.2022 tarihinde; 'Sessiz İstila' filminin yapımcısı Hande Karacasu gözaltına alındı.
Ne garip değil mi?

Vatanına sahip çıkan gözaltında…
Vatanı peşkeş çekenler baştacı!
Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Youtube’da "Sessiz İstila" başlıklı kısa filmin yapımcılığını yapan Hande Karacasu'nun gözaltına alındığını açıkladı.

Açıklamada, bahse konu filmde sığınmacılar ve düzensiz........

© Yurt


Get it on Google Play