We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

YENİDEN SEVEBİLİR Mİ?

4 0 0
01.05.2022

Saçlarına ak düşmüş adam öfkeden elleri titreyerek, boğulduğunu hissederek haykırıyordu ‘hiç mi bana değer vermedin, sevmedin?’ diye. Saçmalama dedi yüreği kırgın, uğradığı haksızlıklara bugüne kadar direnmeye çalışmış ama en sonunda sevdiğinden tokat da yemiş, her zaman asla vazgeçmem diyen kadın.

O nasıl değer vermeyebilirdi ki? Bir ömür hayatını hayatına adına adadığı adam, kendini onunla tanımladığı adam, hala bunu sorgulayabiliyorsa gerçekten boşuna mı yaşamıştı? Şimdi ona sevgisi bitmiş miydi? Asla… Yoksa her gece yatağında dökülen gözyaşları, hala onun hayatıyla ilgili duyduğu endişe, hala onun hayatını yoluna sokma hayallerini kurabilir miydi?

Tam onsekiz yıl bir gün bile yanından ayrılmamıştı sevdiğinden. Onunla gülmüş, o ağladığında ağlamıştı. Yokluk içinde sımsıkı sarılıp dünyanın en mutlu çifti oldukları geceler de olmuştu, sofralarına bir kuru ekmek koyamadıkları da. Ama birbirlerine sevgilerinden bir dirhem bile kaybetmemişlerdi. Hayatın getirdiği her yenilgide daha da çok sevmişlerdi birbirlerini. Ceplerindeki son parayla birbirlerine aldıkları hediyeler dünyanın en pahalı hediyelerinden çok daha değerliydi onlar için. Kendi dünyaları vardı, kendi umutları vardı. Aşkları bu sahte dünya için fazlasıyla yeterdi, dünyanın en şanslılarıydı.

Sonra emekleri, çabaları maddi bir zenginliğe dönmüştü. Ekmek koymaya zorlandıkları sofra artık zenginler sofrasıydı. Elbette bu sofraya dar günde olmayan yalancı dostlar, kapkara........

© Yurt


Get it on Google Play