We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HASRET BİTİYOR

20 4 398
14.08.2021

Dile kolay. Tam 18 yıl. O gün doğan bebekler, bugün üniversite öğrencisi, o gün doğan bebekler ehliyet almış araba sürüyor, seçim olsa ülkenin kaderini belirleyecek. Öyle bir 18 yıl ki. O gün, o sahada bavullar içinde teşvik primlerinin taşınmasına göz yuman teknik direktörler ülkenin en önemli kulüplerinde hocalık yapıp, centilmenlik denilince zeytinyağı gibi üste çıkmayı başardılar.

O sahada değil de bir başka sahada Altay’ın rakibine yenilmek için yedek kadrosunu çıkartan hoca, ülkenin en büyük takımlarını, milli takımı çalıştırdı. Gün geldi komşu kentin küme düşme maçında tarihi tekerrür ettirdi de bazıları uyandı. O gün o sahada teşvik primi aldığını inkar etmeyen futbolcular, milli takıma kadar yükseldiler. Ülkenin futbol adamları onları yıllarca dürüst sporcular olarak lanse ettiler. Sporun ruhuna ihanet edenler yükselirken, ihanete uğrayanlar yıllarca acı çekti.

O gün siyaset yapıp, ülkeyi yönetenler, bugün hala ülkeyi yönetiyorlar. Meclis tutanaklarında şike yapıldığı kanıtlansa da, şimdi çokça aradığımız ama bulamadığımız adaleti belki de ilk........

© Yurt


Get it on Google Play