We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FETÖ’NÜN TEK MAĞDURU FENERBAHÇE Mİ?

5 4 63
28.08.2021


​Yarın İzmir’de Lider Altay’a konuk olacak Fenerbahçe, zaman aşımına günler kala 3 Temmuz Sürecinin mahkemece FETÖ kumpası olarak saptanmasından sonra, TFF aleyhine üzeri hakları saklı kalmak kaydıyla 250 milyon TL tutarında tazminat davası açtı. Kulüpten kamuoyuna açıklanan bildirgede bu süreçte yer alan tüm savcı ve hakimlerin FETÖ üyesi olarak aldıkları cezaların kumpasa kanıt olduğunun altı çizildi.

Türkiye’de her kuruma sızma gayreti içindeki örgüte karşı Fenerbahçe camiasının yaptığı mücadele belki de siyasi partiler dahil ülkemizde örgüte karşı ilk sivil toplum mücadelesiydi. Bu sürecin sonunda bugün Fenerbahçe hala tüm gücünü kullanarak mağduriyetinin giderilmesinin mücadelesini veriyor. 250 milyon TL tutarındaki dava için de taleplerini çok net saptamaları, ileriki günlerde Fenerbahçe’yi yeni bir mücadele ve belki de hukuki bir zafere ulaştıracak.

Bir sporsever olarak dileğimiz ülkemizdeki tüm haksızlıkların, hukuksuzlukların ve adaletsizliğin bir gün mağdurun hakkı teslim edilerek kısmen telafi edilmesidir. Sonuçta geciken adaletin adalet olmadığının da farkındayız.

Cemaat adı altında ülkenin her kurumuna, her gelir getiren organizasyonuna sızmış, ülkeyi yönetmek için paralel bir örgüt kurmuş topluluğun futbol gibi, büyük paraların döndüğü, adamcılığın birçok alandan çok daha fazla olduğu bir pastada hakim olma çabasının olmaması mümkün değildi. Hakan Şükür, Arif Erdem isimlerine az sayıda sporcu katılarak yapılan soruşturmaların buzdağının değil görünen yüzü, zerresinin........

© Yurt


Get it on Google Play