We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Abdullah Gül kendisi hakkındaki son haberler için ne diyor?

277 7 1
28.08.2021

On birinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün siyasi temasları hakkında son haftalarda gazetelerde sansasyonel yazılar yazıldı, ekranlarda yayınlar yapıldı. Bu yayınlara göre, Abdullah Gül’ün Kayseri lisesinden arkadaşı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar kendisiyle görüşmüş, dahası Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile de bir görüşme yapmıştı. Bu görüşmelerde konunun Abdullah Gül’ün önümüzdeki seçimlerde AK Parti’nin karşısında değil, yanında yer alması, yeniden eski güzel günlere yeni bir düzenlemeyle dönmesi olduğu yazıldı çizildi.
O günlerde Türkiye’nin orman yangınlarıyla kavrulup sellerle boğuşmasına ve Afganistan gibi dünya çapında ve Türkiye’yi fena halde ilgilendiren bir kriz patlamasına rağmen bu yayınlar ses getirdi. Daha çok iktidara yakın kanallarda ama muhalefete yakın kanallarda da yer buldu, tartışıldı. Bu tartışmaların özellikle de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığından yana olmadığını söylediği sıralarda alevlenmesi de dikkat çekiyordu.
Neticede 2018 seçimleri öncesinde Akar ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Gül’ün İstanbul Ayazağa’daki bürosunun yanındaki askeri alana helikopterle inmiş, bu görüşme ardından Gül’ün Erdoğan karşısında aday olma konusu........

© yetkinreport.com


Get it on Google Play