We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Geliyor gelmekte olan” ve Kılıçdaroğlu’nun “playlisti”

395 17 32
15.09.2021

“Geliyor gelmekte olan” CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun şu günlerde adeta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gidişi ve iktidarın muhalefete geçişi imasıyla sloganlaştırdığı sözler.
Kılıçdaroğlu’nun ağzından ilk çıktığından beri bu sözleri nereden hatırladığımı düşünüyordum, sonunda buldum. Bütün yaz arabamın radyosunda kanal kanal gezerken dinlediğim en popüler şarkılardan birinin sözleriydi. Hadise’nin 2021 yazının hitlerinden olan “Hay hay” şarkısının en vurucu sözleri, eskilerin deyimiyle “mısra-ı berceste”si. Şarkının sözlerini Ersay Üstün yazmış.
Tam olarak şöyle: “Geliyor gelmekte olan, sanırım sona yakınım.”
Şarkının klipi de var, izlemek isteyenler için şuraya bırakayım.
Hadise bu şarkıyı Haziran ayında yayınlamış. Şarkı Temmuz’da hit olmuş; 18 Haziran’dan bu yana YouTube’de 30 milyondan fazla izlenmiş. Ağustos’ta CHP lideri tarafından akılda kalan bir slogan olarak kullanılmaya başlamış.
Bu “rastlantı” bana Nevşin Mengü’nün geçtiğimiz Nisan ayında YetkinReport’ta CHP’nin “128 milyar dolar nerede?” ya da Kılıçdaroğlu’nun milyonlarca izlenen “mutfak videoları” gibi sosyal medya kampanyaları üzerine yazdıklarını hatırlattı: “Egolarının sıfatlarını bir yana bırakıp direksiyonu gençlere vermişler; işin sırrı buymuş”.
Hadise’nin şarkısından o sözleri cımbızlayıp çıkaran ve........

© yetkinreport.com


Get it on Google Play