We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

GÖRELE TRABZON HATTI

20 1 23
09.06.2022

Coğrafi konumu; hastalık, eğitim, ticaret gibi nedenlerle Görele'nin Trabzon'la bağlantısı nerdeyse elli yıldır en üst düzeyde devam edegelmiştir. Hatta Espiye ve Tirebolu da bu kapsama girmektedir.
Bu gidiş gelişleri sağlamak için de bir minibüs hattı kurulmuş, bu sistem bugün 29 minibüsçünün üye olduğu bir kooperatife dönüşmüştür. Bu araçlar yıllarca Trabzon'un Moloz mevkiinde belirlenmiş yerlerden yolcu almakta ve indirmektedir.
Zaman zaman bu yolcu alma ve bindirme yerlerinde değişiklik yapılsa da sistem kendi içinde aksamadan yürüyüp gitmektedir.
Ancak son günlerde kamuoyuna yansıyan ve Göreleli minibüs esnafının seslerini duyurmak için Karadeniz sahil yolunu kısmen kapatarak basın açıklaması yapmaları noktasına gelen bir sorun ortaya çıkmıştır.
Bu sorunun çıkış nedenlerini ve çözüm beklentilerini minibüs esnafıyla konuşarak ilgili kurumların ve komu oyunun bilgilenmesini doğrultusunda bir çalışma yaptık.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Giresun ve ilçelerine yolcu taşımacılığı yapan minibüsler için belirli yerler ayırmış… Bu araçlardan giriş çıkış ücreti de almakta. Buraya kadar bir sorun görünmüyor.
Ancak Giresun- Trabzon arasında yolcu taşımacılığı yapan bir ayağı Giresun'da, bir ayağı Trabzon'da olan........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play