We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BÖYLE OLSUN İSTEMEZDİM

10 0 0
28.04.2022

Böyle Olsun İstemezdim, konusu Giresun'da geçen bir romanın adı. Romanın yazarı Zehra Âlî Yılmaz. Kitap, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık tarafından 2021 yılı Aralık ayında yayınlandı. Bu romanın yazılışının da özel bir öyküsü var.
Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili Sabri Öztürk 2017 yılında Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şubesi'nden aralarında şair, yazar, fotoğrafçı ve sanatçıların olduğu bir grubu üç günlüğüne Giresun'da misafir etti. Kitabın yazarı Zehra Âlî Yılmaz da bu grupla Giresun'a gelenlerin arasındaydı.
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olan Zehra Âlî Yılmaz 1996 yılından günümüze kadar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çeşitli okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Çeşitli kurumlarda ve özel kuruluşlarda; İhya ve İnşa Edici Yazarlık Üzerine Dersler, Beden Dilinin Doğru Kullanımı, Diksiyon, Etkili İletişim, Yazınsal Türler Üzerine Kurumsal Çalışmalar, Eleştirel Okuma, Yazı ve Kişisel Gelişim alanlarında dersler ve seminerler verdi.
Yirmi üç yıl aralıksız düzenlediği yazarlık atölyelerinde yazar adayları ile bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Roman, hikâye, tiyatro, şiir, deneme gibi edebi dallarda eserler üreten Zehra Âlî Yılmaz; Gurbet Bohçası(2008), Elif (2009), Portakal Çiçeği ( 2015) isimli........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play