We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BARAJ MESELESİ

4 0 1
23.09.2021

Aslında 12 Eylül darbesinin siyasi hayatımıza kazandırdığı bir kavramdır seçim barajı. Darbeyi yapan generaller yargılandığı halde darbeci generallerin yaptığı anayasa ve yasalarla yönetilmeye devam ediliyor Türkiye.
Darbeyi yapanları yargılarken yaptıkları anayasa ve yasalarla ülkeyi yönetiyor olmak sanırım sadece bizim ülkemize nasip olacak bir demokrasi anlayışı olmalı!
Madem darbecileri yargılıyorsun onların yaptığı anayasa ve yasaları da yırtıp atacaksın. Yerine demokratik bir anayasa yapacak ve çağdaş yasalar çıkartacaksın.
Bu baraj meselesi de 12 Eylül darbesinin bir ürünüdür ve hiçbir siyasi iktidar bunu kaldırmayı düşünmemiştir.
Zaman zaman konuşulsa da her siyasi parti bunu fırsata çevirmenin hesabını yaparak kaldırılması yönünde ciddi bir çalışma başlatmamış ve yapmamıştır.
Son günlerde baraj meselesi yeniden ülke gündemine gelmiş ve sanki bir miktar düşürülecekmiş havası verilmeye çalışılmaktadır. Yazı yayınlandığında nasıl bir sonuca varılacağını bilmemekle birlikte çok da önemli bir gelişme beklenmemektedir.
Bir cümleyle anlatmak gerekirse 12 Eylül darbesinin getirdiği baraj sistemi kaldırılmalıdır. Baraj sistemi olmasaydı ülkemizin........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play