We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

YÜRÜ YA KULUM

6 1 1
27.04.2022

Tatsız, tuzsuz bir oyun başlangıcı. Karagümrük futbol takımının, geriden oyun kurmak adı altında uygulamaya çalıştığı, izleyenlere sıkıcı gelen oyun düzenine biz de ayak uydurunca, çekilmez bir 45 dakika izledik TV başında.

İlk devre kendi sahamızda oynadığımız maçın kopyasını izledik maçın ilk bölümünde; Kendi kalecisinden başlayarak pas oynamaya çalışan ve rakibini üzerine çekerek arkada boşluk yakalama uğraşı veren Karagümrük, karşısında ise bu tuzağa düşmemek için belli bir bölgeye sıkışarak orada dengeli durmaya çalışan ve kazandığı toplarla gol arayan Giresunspor.

Hazırlanan iki tuzaktan ilk faydalanan biz olduk. Defans arkasına UMUT ile sızdık ancak vuruş cılız kaldı. Maçın devamında 15.dakikadan sonra oyun olarak dengeyi sağlamayı başardık. Kazandıklarımızla daha etkili ve hızlı çıkışlar yaptık. Rakibin oyun kurarken yaptığı pas hataları fazlalaşınca yarıda kestiğimiz ataklardan sonra kale önünde fırsatlar bulmaya başladık. Ancak değerlendirme konusunda başarılı olduğumuzu söyleyemem. CANER ERKİN ‘in geriye dönüşlerdeki gecikmesinden yararlanarak HAYRULLAH ile zorlasak ta bitiricilik konusunda eksik olduğumuzu bir kere daha görmüş olduk.

İlk 45 dakikanın özetinde, Tadı tuzu olmayan pozisyonu az, oyun temposu her iki takım adına da düşük olan adı FUTBOL olan bir koşturmacaya şahit olduk.

İkinci devreye rakip takım BORONİ ve JİMY DURMAZ hamleleri ile başlayarak “kazanmak için atak yapmak gerektiğini” kafandan hissettirmeye çalıştı.

52.dakikada CHİQUİNHO’nun tek başına yarattığı........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play