We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

KÖTÜ OYUN, OKAN VE 3 PUAN

7 1 39
13.04.2022

Başlama düdüğü ile birlikte tadı tuzu olmayan bir maç izlemeye başladık. Bir önceki haftanın kazanan 11’inden MUHAMMET kulübede beklerken SHAPİ sahada idi. İlk 10 dakikalık dilimde her iki takımda saha içinde uyur- gezer gibi dolaştı durdu. Tıpkı iç sahada oynadığımız SİVASSPOR maçının kopyası gibi idi.

Rakip MUSTAFA ESKİHELLAÇ’ın uzaktan kalemizi yoklaması ile uyanır gibi olduk. Uyanır uyanmaz da savunma arkası koşu ile UMUT NAYİR ile karşılık verdik. İlk devrenin tam ortasında kullandığımız köşe atışında ERTAÇ’ın hatası ile TRAORE ile skor avantajını yakaladık.

İlk yarı adına oyun anlamında elle tutulur bir organizasyonumuz yoktu. Ancak oynamadan da olsa golün dışında Umut’un pozisyonunun dışında, Diabate’nin yandan auta çıkan vuruşu ve yine Diabate’nin kanattan getirip kaleye paralel gönderdiği topu 3 metreden dokunup içeri atamayan Shapi’nin pozisyonu var. Buna karşılık Malatyaspor’ un ise ceza sahası dışından Mustafa ile denemesinin yanında Tetteh ile yakaladığı ve kötü bir vuruşla bize oh dedirten pozisyonu da aklımızda kalanlar oldu. Özellikle Tetteh’in pozisyonu için iki önemli ayrıntıyı atlamamak lazım;1.si, rakip ceza sahası kenarında Traore’nin bacak arası atma sevdasıyla kaptırılan top, 2.si ise atılan 50 m. uzun topta, 2 savunmacımızın bir hücumcu tarafından ekarte edilerek kalemizde pozisyon yaşamamız. Konsantrasyon eksikliğinden kaynaklandığı çok net görüldü.

İlk devre için gol ve pozisyonların dışında olumlu diyebileceğimiz tek tesellimiz ise, özellikle........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play