We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ÜMİT ÖZDAĞ “KRAL ÇIPLAK” DEDİ! (2)

6 1 3
15.05.2022

Suriye'de başka hesaplar vardı! 'Özgürlük' için savaşanlar, neden, Tunus'da ve Mısır'da olduğu gibi, kitle gösterileri yerine silâha sarılmayı tercih ettiler? Bu adamların ellerine en modern silâhları kimler verdi?
Bu insanların derdi özgürlük değildi! Dünyanın neresinde olursa olsun, bir ülkedeki meşrû bir yönetime karşı silâhlı ayaklanmaya kalkışan insanları, o ülkenin meşrû yönetimi etkisiz kılmayacak da ne yapacak? Biz de aynı şeyi PKK'ya karşı yapmıyor muyuz?
27 Haziran 2012'de, Amerikan Brookings Enstitüsünde, üç düşünce kuruluşunun Pentagon öncülüğünde tasarladıkları savaş oyununun konusuna bakınız:
“Türk tarafına bomba düşüyor. Halkta panik başlıyor. Bunun üzerine Türkiye'de yönetim olağanüstü toplantılarla tepki gösteriyor. İktidar TBMM'den tezkere geçirerek Suriye'ye giriyor!”
Tezkereyi gerçekten de kabul ettik! Amerikalılar müneccim mi?
Derken, Akçakale'ye kimin attığı kesin olmayan o bombadan sonra, Genelkurmay Başkanımız ve komutanlar Akçakale'ye giderek gövde gösterisi yaptılar! İnsan 'attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değer mi' diye düşünmeden edemiyor! Suriye'nin bize karşı oluşturduğu tehdit ile bizim buna verdiğimiz karşılık hiç de orantılı değildi! Kaldı ki, Suriye 'konuyu araştırdığı, bunu teröristlerin provokasyon amaçlı olarak yapmış olabileceği' açıklamasını yaptı. Nitekim, teröristler daha önce aynı şeyi Lübnan'a da yapmışlar!
Bu arada, Amerikan Brookings Enstitüsü'nün raporu ile birlikte yorumlanması gereken, çoklarının unuttuğuna emin olduğumuz o yıllardaki bir hadiseyi hatırlatalım dedik:
Ordumuzun Suriye'ye........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play