We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

NATO NİÇİN KURULDU? (5)

10 1 2
01.04.2022

Hiçbir şey gizli kalmıyor. Nitekim, İran Başbakanı Musaddık'a yapılan darbedeki Amerika'nın rolü de açığa çıktı. Amerika, İran'daki darbe için 1 milyon dolar ayırmış. Şah Rıza ve bazı işbirlikçi generaller ayarlanmış. Bazı gazeteler satın alınarak, Başbakan Musaddık karşıtı makaleler yazdırılmış! Bazı Mollaların evleri bombalatılmış ve suç Musaddık'la, Komünistlerin üzerine atılmış! Amerika bunu hep yapıyor! Bizim ülkemizdeki askerî darbelerin arkasındaki güç de Amerika değil miydi?
Ekvador Başkanı Jaime Roldos ve Panama Başkanı Omar Torrijos Musaddık kadar şanslı değillerdi. Uçaklarının bir sabotajla düşürülmesi sonucu bu iki başkan da hayatlarını kaybedeceklerdir. John Perkins bu konuda şu bilgiyi veriyor: “Bu iki Başkan da, Amerika'nın küresel imparatorluk olan, o, 'Şirket-Hükümet-Bankacılık Petrol Kardeşliğine' karşı geldikleri için suikasta kurban gittiler” (“Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları”, s. 5).
TÜRKİYE, NATO'NUN (ABD'NİN) HEDEFİDİR!
Türkiye'nin de artık NATO'nun yani Amerika'nın hedefi olduğu bilinmelidir. NATO'ya ait internet sitelerinde, bölünmüş Türkiye haritaları yayımlanabiliyor! Bugün ülkemiz, sözde müttefikimiz olan Amerika'nın çok açık tehditleri ile karşı karşıyadır. İktidarı ve muhalefeti ile asıl yoğunlaşmamız gereken de budur. Yunanistan ABD üsleriyle doldu. Burnumuzun dibindeki Dedeağaç'ta bile, Lozan Antlaşmasına aykırı olarak bir Amerikan üssü var! ABD, İsrail, Yunanistan ve GKRY, geçtiğimiz yıllarda, Meis Adası'nın güneyinde, 10 gün kadar süren Noble Dina isimli bir ortak tatbikat yaptılar. Dina ismi Tevrat'ta geçiyor! Daha sonra yaptıkları bir başka tatbikatın ismi de Nemesis'di!
Bir emekli diplomatımızın belirttiğine göre, Noble Dina tatbikatının amacı, Türkiye'nin, İsrail ve Güney Kıbrıs'a ait petrol plâtformlarına yapabileceği bir saldırıya karşı, bu tesisleri korumak! Yani, HEDEF TÜRKİYE! Düşman Türkiye! Prof. Oktay Sinanoğlu'nun yıllar önce yazdığı bir kitabın adı da HEDEF TÜRKİYE idi! Ne yazık ki, kurbağa sendromu içinde olduğumuz için gerçekler bir türlü görülemiyor! Bizi yok etmek isteyenlerle müttefik olmak gibi bir garabetin içindeyiz!
Avrupa Birliği üyesi yedi Akdeniz ülkesinin oluşturduğu “MED7” birliğinin beşinci toplantısı, daha yeni, Güney Kıbrıs'ta yapıldı. Yapılan açıklamada, 'Güney Kıbrıs'ın tek yanlı ilân ettiği Münhasır Ekonomik Bölgede mevcut olan doğal kaynakların kullanılması hakkına tam destek belirtilirken, 'Kıbrıs'ın hâkimiyetine saygı duyması yönünde' Türkiye'ye çağrıda bulunuldu ve Türkiye'nin uluslararası hukuka........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play