We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HOŞ GELDİN SOĞUK HARP! (2)

7 1 1
09.05.2022

Amerika'nın Bir Hesabı Vardı!
Eğer Ukrayna'nın başında, Ukrayna'nın millî çıkarlarının nerede olduğunu görebilen bir yönetim bulunsaydı, kuşkusuz, kuvvetli tarihî bağları olan Rusya iyi geçinmek gerektiği de görülürdü. Fakat işte, Batı'nın öyle güçlü bir propaganda mekanizması var ki, zihinler iğfal edilerek, kendine yakın yönetimleri halka seçtirebiliyor!
Batı ve Ukrayna, Minsk anlaşmasını hiçe sayarak, Rusya için çok büyük bir öneme sahip, özerk Kırım'ın, yüzde 90'a yakın bir oy oranı ile Rusya'ya katılma kararını tanımayarak, gerginliği tırmandırdı. Aslında, Ukrayna Rusya ile uzlaşabilirdi. Fakat, Amerika buna izin vermedi.
Amerika niçin savaşın sürmesini istedi? Çünkü, Soğuk Harp'in yeniden başlatılmasına karar verilmişti! Rusya'nın Ukrayna Harekâtından sonra, ABD ve AB ülkeleri ve Atlantik tayfası, tarihte örneği görülmemiş bir Rusya düşmanı siyaset takip etmeye başladılar. Düşününüz ki, Amerika'nın güdümünde olan devletler, Rus diplomatlarını sınır dışı ediyorlar! Tarihte böyle bir şey hiç görülmedi!
Son yıllarda, Çin'in büyük ekonomik gelişmesi karşısında, prestiji iyice sarsılan Amerika, yeniden toparlanmaya çalışıyor ki, bu hiç mümkün değil. Çünkü, artık Yükselen Asya'nın Çağı başladı. Amerika, Ukrayna savaşı ile, Rusya'yı yıpratarak, itibarsızlaştırarak, Avrasya'nın yükselişini önleyebileceğini zannediyor. Aksine, Avrasya daha da güçleniyor. Artık, doların saltanatı da sallanıyor. Rusya ve Çin, ödemelerinde Ruble ve Yuan'ı kullanmakta kararlılar. Bu arada, biz ne yapıyoruz? Birleşmiş Milletler'de, Rusya'nın BM İnsan Hakları Konseyinden ihraç kararına, 74 ülkeyle birlikte 'EVET' diyoruz. Hâlbuki, 24 üye 'HAYIR' demiş; 54 ülke çekimser kalmış. Hiç olmazsa çekimser oy kullanamaz mıydık? Bu kadar mı Batı'nın esiriyiz?
Batı medyası ve bu medyanın âdeta esiri olmuş bizim medyamız, Rusya'yı sorgusuz sualsiz 'KATLİAMCI' ilân ediyorlar! Ne ise ki, iktidara yakın basında ve muhalif basında üç beş isim, 'RUS ORDUSU KATLİAM YAPIYOR' korosunun dışında kalabilmeyi başarmış görünüyor ki, buna da şükür.
Güçlü Bir Rusya, Bizim için Tehdit Değil Güvencedir!
Amerikan Hâkimiyetini dengeleyecek güçlü bir Rusya, bizim için de çok önemli. Çünkü, güçlü bir Rusya ile kurulacak karşılıklı çıkara dayalı ilişkiler, Amerikan vesayetini kırmamızı kolaylaştıracak önemli bir unsur olmasına rağmen, bizim Atlantikçiler, Rusya düşmanlığıyla, âdeta bindiğimiz dalı kesmeye çalışıyorlar. Amerika hayranlığı ve bağımlılığı siyasetçilerimiz ve aydınlarımız arasında gerçekten de oldukça yaygın. Hattâ, bunların arasında, Atatürkçü olduklarını söyleyenler bile var! Fakat, emin olunuz ki, bu, geçici bir durumdur. Çünkü, milletimizin çok büyük bir çoğunluğu Amerika'ya da, NATO'ya da karşıdır.........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play