We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İZLER

5 1 1
22.06.2022

Can Akengin Bilgi Yurdu Derneği İktisadi İşletmesi bileşenlerinden İZLER Dergisi, 50. sayıya ulaştı.
Yüz yıllık bi geçmişten 28. sayı itibarıyla devralıp, geleceğe taşımaya and içtiğimiz dergimizin çok anlamlar ifade eden bu ''paha biçilmez'' sayısı bizim kuşağa nasip oldu. Herdaim şükrediyorum.
''Yalınım yok planım / Salt gülmektir yalanım / Ün anıt elin olsun / Ben falanım filanım'' dizelerinin yüzü suyu hürmetine herhangi bi kutlama, açıklama falan yapmadık. O gece biraz daha huzurlu uyuduk, ertesi gün biraz daha gururla dolandık, hepsi budur.
Allah'ım sayılarımızı 100 etsin, 1000 etsin, başka ne dua edeyim ki?
***
İşin gerçeği, bu denli olumsuzluklar, olanaksızlıklar ve fesatlıklar dikkate alındığında; ne 50'si, ne 1000'i… Sanki 5000 sayı yayımlamış kadar çaba harcadık.
Eşsiz-benzersiz bi kamera şakası gibi karşımda duran 50 rakamı bi yanda, bi adanmışlık gereği masamda bekleyen 51. sayının (Temmuz) hazırlık dosyaları öte yanda.
Bu duygu yoğunluğu arasında diyeceklerim var.
Özenle okumanızı dilerim.
***
Maceramız 2000 yılının Ağustos ayında başladı.
Geçen iki yıllık süre içerisinde, ana gider kalemlerimiz olarak bilinen kâğıt, kargo ve grafiker ücretleri 0'ün üzerinde arttı. Bu rakam aslında çok daha fazla olmalıydı. Basından, gerçek enflasyonun % 200'lere vardığını okuyoruz ülkemizde. Ama tamamen dostluk ve dayanışma gereği, kısıtlı zamlarla desteklendik.
Yeşilgiresun Gazete ve Matbaası…
Aras Kargo…
ASD Grafik…
Sağ olsunlar, var olsunlar, eksik olmasınlar. Dergimiz şu sıralar hala 20 TL'den satışa sunulabilmekteyse, bu üç kurumun maddi-manevi özverileri........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play