We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

AİLE

8 1 4
15.06.2022

Kıymetli Okurlarım,
Büyük bi şevk ve onurla başkanı bulunduğum Can Akengin Bilgi Yurdu Derneği'nin bileşenlerinden Türk Halk Müziği Koromuz, 10 Haziran Cuma gecesi Tarihi Millet Bahçesi'nde Giresun Türkülerinden oluşan bi dinleti verdi.
Anlatılmaz bi geceydi. O güzelliği yazacak kalem daha üretilmedi. Denemeyeceğim.
Ve 13 Haziran Pazartesi akşamı, dernek merkezimizde, koromuzdaki sevgili yol arkadaşlarımla bi değerlendirme toplantısı için buluştuk. Aşağıda, o toplantıda yaptığım konuşmaya yer vereceğim.
O konuşma ki, nice mevzulara açıklık getirecektir.
İzninizle…
***
Sevgili Arkadaşlarım,
Takdir edersiniz ki, şu yaşıma gelene değin pek çok grubun içinde yer aldım. Kiminin başında, kiminin kıyısında-köşesinde… Örnek vermem gerekirse; Çarşı Grubu'ndan tutun da Çağdaş Müzik Merkezi'ne kadar, Ulus Gazetesi yazı ailesinden tutun da Ülker Gıda personelliğine kadar… Ama ömr-ü hayatımda sizin kadar birbirine bağlı, sizin kadar aile olmuş bi topluluk görmedim. Daha ne isteyebilirim ki, Allah gönlüme göre verdi işte.
Sizlerle şu zamana kadar 2 adet konser gerçekleştirdik. Birincisi kapalı salondaydı. Boş koltuk yoktu. Gayet başarılı bi program yaptınız. Sahne ciddiyetinin ne olduğunu sizlerden, şehrimizdeki diğer koroların dinletilerini de görüp kıyasladıktan sonra, öğrenmiş bulundum. Bu anlamda da teşekkür ederim.
Geçtiğimiz gece ise şehrimizde adeta bi tarih yazdınız. Millet Bahçemizde yer yerinden oynadı. Mekâna ait bilmem kaçyüz sandalye tamamen dolduğu gibi, yerlere oturanlar, çimenlere oturanlar, korkuluklara oturanlar, çevre esnaftan sandalye alanlar, araçlarından seyyar koltuk getirenler derken, sayı saymanın gereği bile........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play