We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kasadaki Borç Senedi!

5 1 1
19.07.2022

Yeşilgiresun Gazetesinin 06.07. 2022 tarihli nüshasında iktidar partisi merkez ilçe başkanının demecini okuduk. Demeçten anlaşılacağı üzere 2019 tarihinden önceki dönemde görev yapan belediye yönetimini eleştirip görev yapmakta olan partisine mensup belediyeye başkanını övmektedir. İnsanın kendisini ve yandaşını övmesi, kabul edilebilir değildir. Yapılanı söylemek, aktarmak yeterlidir. Kendi yaptıklarını övmek bir propaganda yöntemi de olamaz. Bir kibir yaklaşımıdır. Kişinin, kendisinden söz ederek “Ben Giresun'un Medâr-ı İftihârıyım” demesi gibidir. Hiç unutmam; çok yakın olmayan zamanlarda şimdi ortalıkta görülmeyen bir Giresunlu, kendinden söz ederken böyle demişti. Şimdi aynı deyim siyasette propaganda aracı olarak kullanılıyor. Ama konunun bu boyutunu yazmayacağız.
Başkan, demecinin devamında diğer başkana yönelik olarak önceki belediye dönemindeki borç yükünden, kasasında borç senetlerinden başka bir şeyi olmayan Giresun Belediyesi'ne, miras olarak başka ne bıraktıklarını anlatmasını istemiştir.
İşte bu açıklama, tam anlamıyla bilgisizliğin göstergesidir. Neden?
***
Siyaset dünyasının insanları en küçüğünden en büyüğüne kadar kendi varlıkları dışındaki alanda top koştururlar. Kendi canlarını bir kenara bırakıp başka canlarla ilgilenirler. Yani, toplumsal bir görevi yerine getirme isteği ile........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play