We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Fındık Tarihi Müzesi

4 0 2
14.06.2022

07.06. 2022 tarihinde bu köşede yayımlanan “Tarihsiz ve Talihsiz Başkent” makalesinden sonra geri bildirimler geldi. Bu makalenin amacı “ Giresun Fındık Tarihi Müzesi”nin kurulmasını sağlamak üzere farkındalık yaratmaktı. Madem, herkes fındığın başkenti olduğunu öne sürüyordu. O zaman başkente yaraşır bir müze, nasıl hayata geçebilir sorusuna yanıt arayanlar çoğalmalıydı. Herkes sahiplenmeliydi.
Bu makaleden sonra Yeşilgiresun Gazetesinde konuya ilişkin fotoğraflı bir haber yayımlandı. Bunu, Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürünün açıklaması izledi.
Geri bildirimlerden anlaşıldığı kadarıyla bir yandan “Kaynağımız yok ki nasıl yapabiliriz” sorusuna yanıt aranırken, diğer yandan “Biz elimizdeki makineleri koruyoruz” savunması kamuoyuna yansımıştı.
***
Öncelikle belirtmek gerekir ki, bağcıyı dövmek gibi bir amaç yoktur. Herkesin üzüm yemesi hedeflenmiştir. Özellikle dile getirmek isterim: Bir Bakanlığın Ankara İl Müdürlüğü görevini yapmakta iken hiçbir ilgim olmadığı halde zamanın Giresun Milletvekilinin girişimiyle Bitlis İl Müdürlüğüne sürülmüş birisi olarak hiçbir kamu görevlisinin burnunun kanamasını istemem. Hiçbir kimsenin haksız bir işlemle karşılamasını ve zarar görmesini istemem. Gerek önceki yazım, gerekse bu yazının, hiçbir kamu görevlisini hedeflemediğini belirtmek isterim. “Biz elimizdeki makineleri koruyoruz” ifadesini de acımasız ve nobran siyaset dünyasından bir zarar görmemek adına söylenmiş olabileceğini tahmin........

© Yeşilgiresun


Get it on Google Play