We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Uykusuz gecede Erdoğan İmamoğlu'na yenildi

82 22 174
03.04.2019

İzmir'de, Tunç Soyer'e belediyecilik, bilgi, dürüstlük üzerinden değil de, merhum babası üzerinden "hesap çıkarılmaya" çalışıldığında, Seferihisar'ın güler yüzlü, başarılı belediye başkanının fark atacağını anlamıştık.

Soyer, son seçimlere oranla 8 puan fark attı...

**

Başkent'te Mansur Yavaş'ın ayağına iftira prangasını takmaya çalıştıklarında, Ankara'da seçmen Millet İttifakı'nı gönlüne kazımıştı.

Yavaş, 4 puan farkla AKP'nin ve uzun yıllar yönetimde kalan Melih Gökçek'in küçük İmparatorluğu'na son verdi.

Büyük yarış İstanbul'da olacaktı... İstanbul, AKP'yi var eden şehirdi...

İstanbul, yarattığı olağanüstü rantın gücü ile Recep Tayyip Erdoğan'ı ve ekibini Ankara'ya, Türkiye'nin yönetimine taşımıştı.

Ankara'yı kesin kaybettiğini ve diğer büyükşehirlerde de zora girdiğini gören AKP Genel Başkanı Erdoğan, İstanbul'u kaybetmemek için kendini ortaya koydu.

50 günde 102 miting yapan Erdoğan, İstanbul'da Tuzla, Pendik, Maltepe, Sultanbeyli, Çekmeköy, Ümraniye, Beykoz, Bağcılar ve Sarıyer'de de seçmeni ile buluştu...

İstanbul elinden kayıyordu... Ekrem İmamoğlu'na yüklenmek istedi... İmamoğlu için "İstanbul'un kenar mahallesinden çıkmış aday" diyerek oylarını yoğun olarak "kenar mahallelerden" alan AKP'nin seçmenini şaşırttı. İmamoğlu "Benim zamanımda İstanbul'da kenar mahalle........

© Yeniçağ