We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hepimiz Yavuzuz

136 10 0
12.05.2019

Yeniçağ Gazetesi, Türk basınında özgür gazeteciliğin yanı sıra cesaretin de adıdır...

Etkisi tirajının çok üzerindedir.

Manşetleri ve yazarları nedeni ile "yeni Türkiye" aklının, BOP hizmetkarlarının, yolsuzluk düzeninden beslenenlerin hedefi olmuştur.

Son saldırı gazetemizin değerli ve korkusuz yazarı Yavuz Selim Demirağ'a karşı yapıldı. Demirağ, Cuma gecesi katıldığı TV programından sonra evine girmek üzereyken saldırıya uğradı. Saldırıyı yapan alçaklar sopalı ve kalabalıktılar...

Demirağ programda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni (İBB) saran yolsuzluklardan söz etmişti. Saldırganların İBB beslemeleri olduğundan şüphe ediliyor!

Türkiye'de bu tip saldırıların perde arkasına bakılmıyor! Üç beş şehir eşkıyası para ile tutulup saldırı gerçekleştiriliyor. Darp etmenin, yaralamanın cezası yok!

Tıpkı bir kaç yıl önce CHP'nin İBB eski meclis üyesi Hüseyin Sağ'a yapılan saldırı gibi... Hüseyin Sağ da, İstanbul'a mafyatik şekilde çöken rantçılarla mücadele ediyor, onların tekerine tek başına çomak sokuyordu.

Demirağ'ı takip eden Doblo marka aracın benzeri ile Hüseyin Sağ da aniden sıkıştırılmış, kalabalık eşkıya sürüsü tarafından ciddi şekilde darp edilmişti.

İBB'de dönen milyar dolarlık yolsuzlukları 1996 yılından bu yana yazan, haberleştiren, kitaplara konu eden bir gazeteci olarak söylüyorum; mızrak çuvala sığmıyor. Şiddet ve baskı düzeni yolsuzluk ekonomisinin örtüsü olmadı, olamayacak...

***

Türkiye, gerçekleri korkusuzca dile getirenlerin hedef olduğu ve hükümetin saldırılara karşı gereken........

© Yeniçağ