We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Elmas işleyen hata yapamaz

76 2 68
11.03.2019

Osman Gürün 20 yıl doktor olarak ve 20 yıl da Belediye Başkanı olarak Muğla'ya hizmet etmiş bir isim... 3 dönem Muğla'yı ve son olarak 1 dönem de Büyükşehir olduktan sonra Muğla'ya bağlanan 13 ilçeyi yönetti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Dr. Osman Gürün bu coğrafyada belediye başkanlığı yapmanın büyük gurur ve onur olduğunu söylerken bunun büyük bir sorumluluk getirdiğine de dikkat çekiyor:

"Bir kuyumcunun eline devasa bir elmas vermişsiniz ve o kuyumcu o elması ustalıkla yontacak... Küçük bir hatası o büyük değeri ortadan kaldırabilir... Ben de böyle hissediyorum. Başkan olarak yapacağım ve yapmayacağım işler ile bu değerli ham mücevheri iyi idare etmem lazım, ustalıkla yontmam, düzenlemem lazım ki ileride ihanet ettik demek durumunda kalmayayım. Katları gökyüzüne uzatmışım, toprağı yok etmişim, demeyeyim."

Çevre konusunda da çok hassas davrandığını belirten Osman Gürün'le sohbetimiz Muğla'da yaptıkları ve yapacakları üzerine devam ederken sorularımı sıralıyorum:

-Peki Muğla'ya doğası, denizi, ormanı ile ilgili neler yapıyorsunuz?

Muğla, Türkiye'de en fazla arıtma tesisine ve çöp depone alanına sahip kent.. Bodrum ayağını da bitirdiğimizde 7 adet çöp depone alanına sahip olacağız. Milas'ta son olarak çok modern bir tesis yaptık. Tamamen çevreye saygılı, hiçbir eksiğini bırakmadan tamamladık.

Bodrum'da ise çok daha önce tamamlayacağımız tesisimiz için bir takım aksilikler çıkarıldı. Yoğun çaba ile bu aksilikleri aştık, yeni yer belirledik. Bodrum Muğla'nın 5'te 1 çöpünü üretiyor. Şimdi hızla tamamlıyoruz... En çağdaş hali ile oluşturduğumuz bu depone alanlarımızda elektrik üretimi yapılıyor.

-Muğla'nın........

© Yeniçağ