We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

"Cukka ittifakı..."

155 64 192
17.03.2019

AKP'yi var eden kadroların, İstanbul Büyükşehir Belediye döneminden bu yana yolsuzluk haberlerine imza atmış bir gazeteciyim.

AKP'den önce kamu kaynaklarını yağmalayan ve ağır ekonomik kriz yaratan hırsız iktidarları ve "işadamlarından oluşan aile fotoğraflarını" da yazmış, kitaplarıma konu etmiştim.

Türkiye gibi ağır hasarlı demokrasilerde yaşayanların ortak kaderidir ülke kaynaklarının yağmalanması... Çalanın yanına kar kalması!

Bal tutan parmağını yalıyor!

***

İktidarlar değişiyor ama yolsuzluk ve vurgun düzeni devam ediyor... İki hafta sonra oy kullanacağımız yerel seçimlerde de koltuğa oturacaklara bu gözle bakmakta ve değerlendirmekte yarar var.

Yolsuzluklarla etkin mücadele edilebilirse Türkiye'de yoksulluk sorununun ortadan kalkacağına inanıyorum.

Yolsuzluk; parti, ideoloji, sağcılık-solculuk tanımıyor...

Oysa, başka bir Türkiye mümkün... İktidarlar; çevre ve kent yağması dahil yolsuzluk ekonomisi ile mücadele için çıkarılmış kanunları uygulayabilseler, yargıyı ve denetim sistemini bağımsız hale getirip siyasetin etki alanından çıkarabilseler bir çok problem kendiliğinden çözülecek!

Ancak bağımsız yargı ve denetim, başta onların işine gelmiyor...

İYİ Parti'nin etkili isimlerinden milletvekili Lütfü Türkkan'ın mesajı düştü önüme... Diyor ki; "Beka hamaseti ile bu milleti küçümsüyor ve zayıf........

© Yeniçağ