We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yarın çok geç olmadan!

242 22 203
09.11.2018

Artık istatistikler yayınlanıyor "Türkiye'deki Suriyelilerin nüfusu 5 yıl sonra şu kadar, 10 yıl sonra şu kadar olacak" türünden... Üstelik Suriye'deki iç savaş bitse bile sığınmacıların büyük çoğunluğunun geriye dönmeyeceği gerçeği konuşuluyor...

Ensar-muhacir derken Kilis'te Türkler azınlık durumuna düştü... Böyle giderse Kilis'teki Suriyeliler ensar pozisyonuna dönüşecek, yeni gelenler olursa onlar muhacirden sayılacak!.. Ola ki başka şehirlere göçmek zorunda kalırlarsa, şimdi kendilerine "Siz ensarsınız" denilen Kilis'in Türkleri, gittikleri şehrin muhaciri olacaklar!..

Ensar-muhacir derken coğrafyamızın insan yapısı hızla değişiyor... 'Millet' kavramına soğuk bakan kafaların ise bu durum umurunda değil... "Bu ülkede sadece Türkler yok ki" şeklinde onlarca yıldır milliyetçilik ve ulus-devlet aleyhine kullanılan şablon yeni bir popülasyona daha kavuşuyor!..

Fırsatı yakaladığında bulunduğu mazgaldan kafayı uzatıp, devletin ve bayrağın adını tartışmaya açan zihniyet, şimdi 'makul'ü oynuyor olsa da ilk fırsatta o dile sarılacak karakter ve azme sahip... Eh artık yeni malzemeler de birikiyor... Yarınlarda Kilis'in, Gaziantep'in Türklüğünden bahsetseniz, size anında 'ırkçı' yaftasını asacak diller o adi pusuda bekliyor olacak!..

Biz bu kadar çoğunlukken, adımızı bizden esirgemeye kalkanlarca, "Siz Türk derseniz, başkaları da şöyle der" şeklindeki üçüncü sınıf 'Türksüzleştirme' ve 'bu........

© Yeniçağ