We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sözde söz…

51 9 1
30.06.2022

AK Parti'de siyaset yapanlar hemen her konuda garanti olarak genel başkanlarının sözlerini gösteriyorlar. Misal, "Seçimler zamanında olacak" mı dedi; erken/baskın seçim olabileceğine zinhar inanmıyorlar. Hiçbir şart altında mümkün olmadığını savunuyor; Ankara'da değil tabii ama taşrada buna ciddi ciddi de inanıyorlar.

Dolayısıyla, "söz"ün nasıl uçup gittiğini, siyasette hele de iktidar cenahından verilen sözlere neden bel bağlamamak gerektiğini daha sık, her vesilede hatırlatmakta fayda var.

16 Mayıs 2022:

-(NATO'ya üyeliği için başvuran İsveç ve Finlandiya) Parlamentolarına teröristleri getirtip orada bunları konuşturtuyorlar. Hatta parlamentolarında PKK yanlısı teröristler var" dedi. Erdoğan, "Biz bunların neyine güveneceğiz? Ha Pazartesi günü Türkiye'ye geleceklermiş. Bizi ikna etmeye mi gelecekler? Kusura bakmasınlar, yorulmasınlar…

19 Mayıs 2022:

-Bunlar terör odaklarını barındıran ülkeler. NATO'ya Finlandiya ve İsveç'in girmesine 'hayır' diyeceğimizi ilgili arkadaşlarımıza söyledik, yolumuza bu şekilde devam edeceğiz.

30 Mayıs 2022:

-Müslüman, bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz. Bu delikten bizi bir kere soktular, bir daha sokturmayız. Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin başında olduğu sürece, teröre destek veren ülkelerin kesinlikle NATO'ya girmesine biz 'evet' diyemeyiz.

28 Haziran 2022:

Türkiye, imzaladığı memorandumla, Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya kabulüne onay vereceğini ilan etti.

Nasıl tutarlı bir çizgi!

Söze itimat konusunda nasıl sağlam referans!

Ne karşılığında bu geri vites?

Finlandiya ve İsveç'in, "PYD/YPG ve Türkiye'de FETÖ olarak........

© Yeniçağ


Get it on Google Play