We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Prens Salman düşünürmüş?

63 8 47
12.02.2019

IŞİD din adına insan yakıyor, kafa kesiyor, bombanın üstüne oturtup insanları parçalatıyor. İnsanlığa tehdit, dehşet, vahşet, nefret ve terör sunuyor. Farkında olarak ya da olmayarak İslam adına İslam'ı infaz ediyor.

IŞİD'in paraleli gibi hareket eden bir zihniyet de Suudi Arabistan'da var. Suud'un veliaht Prensi Salman şeriat tanımaz, had bilmez, ahlak tanımaz, insanlıktan ve İslamdan nasipsiz bir tavır içindedir. Kendi akrabaları olan prensleri otele hapsediyor, İsrail/ABD'ye uşaklık yapıyor, "Filistin diye bir meselemiz yoktur" diyor, muhaliflerini acımasız biçimde yok ediyor.

Kaşıkçı'nın evlatları ancak bu zalimden "babamın cesedini verin" talebinde bulunabiliyor.

Katili herkes biliyor!

"Prens Salman, Kaşıkçı'nın ülkeye dönmeye ikna edilememesi durumunda zorla getirilmesini" söylüyor. Veliaht Prens'in "Eğer bu yöntemlerin hiçbirisi işe yaramazsa, bu işi kurşunla çözün" diye talimat verdiğini Amerikan basını yazıyor.

Avrupa Birliği (AB), Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin detaylı ve güvenilir bir soruşturma yapılması çağrısını tekrarlıyor.

BM Özel Raportörü Agnes Callamard "toplanan deliller, Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan devleti yetkilileri tarafından vahşice ve önceden tasarlanmış cinayete kurban gittiğini gösteriyor" diye........

© Yeniçağ