We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

"Akil adam" azcık akıl ol!

77 6 16
30.06.2020

Bir zamanların "Akil Adamları", açılımcıları, çözüm süreci savunucuları HDP'li Mithat Sancar'ın sözleri üzerine harekete geçtiler.

Kimisi "HDP ile asgari müşterekte birleşmek"ten söz ediyor. Kimisi de siyasi partilerin "HDP'den "çözemedikleri" her türlü dışlamaya rağmen orada "çakılı duran" 6 milyon insanı evet "ailesiyle birlikte 10-15 milyon insan"ı ne yapacaklar?" diye soruyor. Bunu çözüm sürecinin bir de bir zamanlar akil olan adamı soruyor.

Önce şu tespiti yapalım: Siz devlet adına HDP/PKK'yı Dolmabahçe/Oslo/İmralı'da meşru muhatap olarak alır ve bir anlamda legalleştirirseniz insanlar da sizin gösterdiğiniz yoldan giderler. Çok açıktır ki çözüm sürecinin ve "Akil Adamlar"ın faaliyetlerinin kitlelerin HDP'nin arkasına takılmasındaki rolü büyük olmuştur. (Bu FETÖ'nün okulunu, bankasını devlet olarak törenle açıp sonra da vatandaş çocuğunu bu okullara niye götürüyor, bankasından niye para çekiyor diye sormanıza benziyor!)

Nitekim çözüm sürecinin hemen akabinde yapılan 2015 seçimlerinde HDP tarihinin en yüksek oyunu .1 almıştır.

Durum şudur; Diyarbakır Anneleri hala HDP il binasının önünde bekliyorlar. Anneler 'bizim çocuklarımız dağa buradan gitti…çocuklarımızı dağdan geri getirin' diyorlar. Herkesin kanaati de aynı........

© Yeniçağ