We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Davutoğlu'nu ihbar ettim

314 13 1
12.09.2021

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nu bir gün önce gittiğim Bingöl gezisinde gölge gibi izledim. Sabah 8'de başlayıp gece 23'de biten programı yapan Bingöl'ün Kiğı bölgesinin eşrafından 27 yıllık siyasetçi Cemal Eğin'di.

Eğin, Gelecek Partisi teşkilatlarının kuruluş aşamasında AKP hükümetinin yaptığı baskıyı şöyle örneklendirdi:

- "Bingöl İl Başkanlığına Muhittin Ağırbaş atandı. Oğlu Bingöl Devlet Hastanesinde Başhekim yardımcısıydı. Oğlunun görevine hemen son verildi."

Yerel medyanın bu sorunları gündeme neden taşımadığını sorunca Eğin dedi ki;

- "Bingöl'de 9 gazete vardı. Özgür yayıncılık yapan bazı gazeteler muhalefet partilerinin görüşlerini ve yörenin sorunlarını, AKP iktidarının bölgedeki yolsuzluk iddialarını ortaya koyuyorlardı. Bu yüzden ilanlardan mahrum bırakıldılar ve 6 özgür gazete maalesef kapanmak zorunda kaldı."

Bölgedeki işsizlik konusuna değinen Eğin, "Sadece Bingöl'de değil 81 vilayette karşılaşıyoruz. AKP'nin ilçe, il başkanlarından ya da milletvekillerinden referansın yoksa yüksek puanla kazansan bile mülakatta eleniyorsun" dedi.

"Sosyal yardımlaşma fonundan 600-700 lira alan işsiz, emekli ya da köylü AKP'yi eleştiriyor ama 'bu paramız kesilir' korkusuyla yine AKP'ye oy veriyor" diyen Eğin'e Sancak beldesinde kahvelerde oturan kalabalığı sorunca dedi ki,

- "Doğu ve Güneydoğumuzun ağır sanayi çay........

© Yeniçağ


Get it on Google Play