We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

15 Temmuz için büyük suçlama

475 57 89
23.05.2020

Önce şunu söyleyeyim; Ahmet Davutoğlu, göreceksiniz Türkiye'nin gelecek siyasetine de hatta AKP'nin geleceğine de, Recep Tayyip Erdoğan'ın geleceğine de damga vuracak siyasetçi olacak.

Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ve Ankara'nın AKP'li büyükşehir belediye başkanları Kadir Topbaş ve Melih Gökçek'i demokrasiyi katlederek görevden azledince, CNN Türk Televizyonunda Ahmet Hakan'ın "Tarafsız Bölge" canlı yayın konuğu olarak şunları söylemiştim:

"Bence kaleleri boşaltarak büyük bir hata yaptı. Beş önemli şehrin kaleleri boşaldı ve muhalefet partileri buna hala uyanamadılar. Ben olsam adaylarımı bugün açıklarım. Karşılarında Melih Gökçek, Kadir Topbaş gibi isimler yokken."

Bu linkten tekrar dinleyebilirsiniz:

Değerli okurlarım,

Erdoğan, AKP Genel Başkanı ve Başbakan da yaptığı Ahmet Davutoğlu'nu yakın çevresinden dışlayarak ve sonuçta da AKP'den kopmasına yol açarak çok önemli bir hata daha yaptı.

Yazımın özüne geçmeden şunu da vurgulayayım

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Akit TV canlı yayınında Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, Fatin Dağıstanlı, Kenan Alpay ve Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun'un sorularını yanıtladı.

Ahmet Davutoğlu, Ali İhsan Karahasanoğlu'nu, "Sizin Allah aşkınıza dilinizle beyniniz arasında sağlam bir ilişki var mı?" diyerek öyle bir payladı, öyle bir hakaret etti ki, Karahasanoğlu kapkara oldu…

Şimdi gelelim yazımın özüne.

Davutoğlu, Başbakanlık görevi sırasında, halen tutuklu olan Mehmet Dişli'nin tasfiye edilmesi kararının neden........

© Yeniçağ