We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Diyanet'in skandal sorusu

126 31 1
29.06.2022

Bugün size çok garip bir skandalı anlatacağım.

Hani bazı dosyaları yazarken dosyanın etkisinden çıkamazsınız ya tam da öyle bir şey…

Konunun ucu Diyanet İşleri Başkanlığı'na dayanıyor.

Ancak şunu söylemeliyim: Size bugün anlatacağım dosyayı yazarken defalarca dosyayı inceledim. Videoları izledim. Mesajları okudum.

Şayet önlem alınmaz ise açıkça söylüyorum yeni bir kadın cinayeti işlenecek. Zira olayın failinin psikolojik durumunun hiç ama hiç iyi olmadığı çok açık.

Olay taciz, şantaj, sapkınlık, tehdit…

Hadi başlayalım.

Karabük Müftülüğünde çalışan F.Ç. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından fahri ve vekiller eğitimi için kurulan WhatsApp grubunda 2019 yılında H.E. isimli kadın ile tanışıyor.

Müftülük çalışanı fırsat bu fırsat diyerek kadına WhatsApp'tan yazmaya başlıyor. Kadın kişiyi tanımadığı için önce ismini farklı söylüyor.

Kadın ailevi sorunlar yaşadığı bir dönemde bu kişi ile telefonda görüşmeye başlıyor. İki kişi farklı illerde oturuyor. Mesafeler oldukça fazla. Kadın evli olduğunu söylemiyor. Sonrasında kamuya açık bir alanda bir buluşma gerçekleşiyor.

Görüşmede birkaç poz fotoğraf çekiliyor ve sohbet telefon ile devam ediyor.

9 ay kadar sonra F.Ç. kadının aile bireylerine ulaşıyor. Kadının evli olduğu bilgisini edindikten sonra şantaj yapmaya, tehdit etmeye ve hakaret etmeye başlıyor.

Bununla da yetinmeyen adam, kadının haberi olmaksızın çektiği görüntülü konuşmalara ilişkin videoları kadının oturduğu ilçede tanıdığı herkese göndermeye başlıyor.

Kadının babası, annesi, eşi, çocuklarını arayıp çekildiği fotoğrafı gönderiyor.

Öyle ki gözünü karartıp kadınının reşit olmayan çocuklarına bile videoları göndermiş. Haliyle mağdur kadın suç duyurusunda bulunuyor. Bunun üzerine F.Ç. tehditlere başlıyor. Hatta kadını öldüreceğini söyleyerek şikâyetten vazgeçmesini istemiş.

Kadın........

© Yeniçağ


Get it on Google Play