We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Suriyeliler oy mu kullanacak?..

94 22 105
12.01.2019

Geçen haftalarda Suriyelilerin yaşadığı Akdeniz Bölgesi'nde "ambulansla insan kaçakçılığı" yapıldığı, devlet kurumlarına yerleşmek isteyenlere "sahte diploma üretildiği" yolundaki vahim iddiaları gündeme getirmiştik...

Suriyelilerin doktor ve öğretmen olarak kamuda görevlendirildikleri ortaya çıkınca ve isim listeleri medyaya yansıyınca, yukarıdaki iddialar daha da önem kazanmıştı...

Devletin ilgili kurumları ve başta Hatay valisi, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda "neler oluyor" diye baktı mı, özellikle Reyhanlı'da, Suriyelilerin pasaport ve diploma gibi resmî evrakın sahtelerini pazarladığıyla ilgili söylentilere kulak verdi mi bilmiyoruz!..

Bilinen gerçek şu ki; daha önce kırsaldaki evlerde IŞİD'lilerin bomba üretimiyle de gündeme gelen Hatay, insandan elektroniğe kadar her türlü kaçakçılığın merkezi olmuş!..

Bu iddiaları Hatay, Adana ve İskenderun'a yaptığım gezide yurttaşlardan, esnaftan bizzat dinledim ve yazdım ama demek ki ranttan nemalanan başkaları da olmalı ki, çeteler faaliyetlerini dokunulmaz halde sürdürüyormuş!!!

Halen CHP'li bir başkanın yönettiği Hatay'dan vahim bilgiler gelmeye devam ediyor... Yeni bilgiler Mart ayı sonunda yapılacak yerel seçimleri de direkt ilgilendiriyor!!!

Yaşananlar doğru mu acaba; Hatay ve çevresinde son günlerde "Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık mı" mı veriliyor?..

Antakya'da bir elektronik firmasının sahibi, "yanımda çalışan iki Suriyeli de nüfus kağıtlarını almak için çağrıldı" deyince farklı bilgilere ulaştık...

İddiaya göre, tespit edilen aileler nüfus müdürlüklerine çağrılıyor?.. Peki, "T.C. kimlikleri"nin Şubat ayı ortasına kadar dağıtılacağı konusunda sığınmacılara randevu verildiği doğru mu?..

Hatay'dan arayan yurttaşlar,........

© Yeniçağ