We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Muhalefetin hukuk birliği

17 4 18
15.05.2022

Bildiğiniz üzere, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, üç ayrı davada Kaftancıoğlu hakkında verilen hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 günlük kısmını onadı ve hakkında siyaset yasağı getirildi. Örgüt propagandası yapma suçu (Terörle Mücadele Kanunu m.7/2) üzerinden verilen mahkûmiyet kararını bozduğu için, Kaftancıoğlu cezaevine girmeyecek. Ancak buna rağmen, başta "altılı masa" olarak anılan muhalefet partileri olmak üzere, diğer muhalefet partileri, meslek örgütleri, sivil toplum örgütleri, aklıselim sahibi ve hukukun üstünlüğünü savunan herkes karara tepki gösterdi.

Tepkilerin ortak noktası

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, -birlikteliklerini gösterircesine- Twitter üzerinden, partisinin milletvekillerini toplantıya çağırdı.

İYİ Parti, yaptığı yazılı açıklamada, "Verilen kararın zamanlamasından niteliğine kadar, bu kadar tartışılıyor olması bile, asıl tehlikeye, yani yargıya olan güvenin sarsıldığına işaret etmektedir" dedi. Partinin Genel Başkanı Akşener, "Dünün mağdurlarının, bugün mağrur olduğu bu ucube sistem, Türkiye'yi........

© Yeniçağ


Get it on Google Play