We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HDP ile ne görüşülecek?!

70 7 1
23.09.2021

"Kürt sorunu" diyorlar, bölücülüğün giriş kapısını alabildiğine açıyorlar. Ülkemize kastettiklerinin farkında değiller mi?!

Kapıkule'den, Cilvegöz'ünden, Habur'dan, Türkiye'nin dışarıya açılan hangi kapısından çıkarsanız, size "etnikçiliği", bilumum bölücülüğü, yıkıcılığı dayarlar.

Emperyalistler kotarıyor, içimizdeki gafiller, kendini bilmezler, iç karıştırıcılar, yangına körükle gidenler, "Sorun da sorun!" diyorlar. Ne "sorun"muş be!

"Soruncular"ın dilleri de değişik. "Sorun" öyle bir sihirli kelime ki, "mesele"yi, "problem"i, "dert"i, "sıkıntı"yı bastırdı; tek başına tahakküm kurdu.

Türkçe ırkçıları da "soruncular"! Hem etnikçiler, hem Türkçenin arıtıcıları. "Irkçı" gösterilen Hüseyin Nihâl Atsız arıtıcılara, bir ara dönüp baktı, sonra çıkmazı fark etti yine Gökalp-Ömer Seyfettin çizgisinde yürüdü. Ama soldan çarklı "yazıncılar", bunlara özenen siyasî İslâmcı "muharrir" takımı "ırkçılık"ta tavan yaptılar. ("Yazıncı"ya takılacaksınız... "Yazın"ı edebiyat karşılığı tedavüle sokmak istediler. "Yazıncı" edebiyatçı oluyor! Zamanında Türkçe meselesini çok........

© Yeniçağ


Get it on Google Play