We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

'İmralı'yla Ne'ye Gittim?'

71 5 15
25.09.2021

HDP meselesine noktayı koymalıyız. Varlığı zarardır. Ne kadar oyla seçilirse seçilsinler. Açıp Anayasa'ya bakarım. Birliğimize bakarım, dirliğimize bakarım, kardeşliğimize bakarım. Bunlar oyuna geliyorlar ve biz oyun kurucularının tuzağına düşürülüyoruz. Kardeşi kardeşe düşman ederlerse diğer kardeş tarafı mı kazanır, bizi birbirimize düşürenler mi?

Ülkenin birliğini istiyorsak, "sorun" diye bir kelime kullanmamalıyız. Kapıyı aralarsanız içeri yel mi girer, ecinniler mi girer, bilemezsiniz.

Ayrı fikir, ayrı etnisite dediğimizde gayya kuyusuna düşeriz. Dünyada kaç millet, kaç etnisite var biliyor musunuz? Birbirleriyle uyum sağlamasalar, aynı ülke içinde nasıl yaşayacaklar? Ufalanırlarsa kazanan kim olur?

Yazının başlığı "İmralı'yla Ne'ye Gittim?" Benim İmralı'ya niye gittiğimi aklınıza getireceksiniz. Evet gittim. Ta 1999'da. Abdullah Öcalan'ın duruşmalarını takip ettim. Hâdiselerin gelişine göre ara ara bahsettiğim için biliyorsunuz.

Bu defa giden Prof. Dr. Ali Kemal Özcan. Onun hikâyesini de biliyorsunuz. Abdullah Öcalan'la uzun süredir görüşmek istiyordu. MİT'in bile kapısını çalmıştı. MİT, notunu almış ve........

© Yeniçağ


Get it on Google Play