We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Zalimlerin çarkı nasıl kırılır?

326 144 35
18.08.2021

Pir Sultan Abdal "Yürü bre Hızır Paşa, Senin de çarkın kırılır, Güvendiğin Padişahın, Gün gelir o da devrilir" demiş ama Victor Hugo da, "Zalimlerin çarkı, cahillerin çalışmayan kafalarıyla döner" diye uyarmış!

İyi demişler de bugün dünyada olup bitenlerden habersiz, bilimsel düşünme yeteneğinden yoksun kişiler, bilimsel verilerle görüşlerine karşı çıkanları, cahillikle suçluyor!

Bu tür insanlar, bilim diye propaganda edilen ama bilimle zerrece ilgisi bulunmayan her veriyi sorgulamadan kabul ettikleri, böylece zalimlerin çarkını döndürdükleri halde, kendilerinden çok emin konuşuyor!

***

İnsan olana yakışan, ne pahasına olursa olsun, doğruları savunmak, zulme boyun eğmemektir. Denilebilir ki "bugünkü dünyada cahilliği öyle örgütlemişler ki bilen insanları, doğruyu söyleyenleri, itibarsızlaştırıyorlar..." Bu da doğru ama hiçbir acı çekmeden, hiçbir zorluğa katlanmadan, doğruları hâkim kılmak mümkün değil.

Seyirci kalırsanız, sadece cehalete boyun eğmekle kalmış olmazsınız, aynı zamanda zalimlerin hizmetkârı durumuna düşersiniz. Bugün özgürlüğünüzü sınırlandırmakla sizi tehdit edenlerin, yarın sizi köle haline, robot haline getireceğini bildiğiniz halde nasıl teslim olursunuz? Sizi "öğrenilmiş çaresizlik sendromu"na........

© Yeniçağ


Get it on Google Play