We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Vacip mi yoksa nesli yok etmek mi?

329 168 271
27.08.2021

Aşılama oranında yüzde 53.1 ile yüksek riskli iller arasında kabul edilen Şanlıurfa'da "dini ikna timi" kurulduğuna dair Demirören Haber Ajansı'nın bir haberi var.

Haber şöyle: "Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda, sağlık teşkilatı, güvenlik birimleri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının aşılanma oranını yükseltmeye yönelik çabalara bir destek de Şanlıurfa'da yaşayan kanaat önderlerinden geldi. Şanlıurfa'da farklı eğitim merkezlerinde görev yapan dört isim, koronavirüs salgınını önlemeye yönelik dünya çapında kabul gören en önemli tedbirin aşı olduğunu, genel kabul gören bu tedbire uymanın ise tüm Müslümanlar için vacip hükmünde olduğunu söylediler.

Salgın hastalıklarla mücadele, tedbir, tedavi, kendini ve topluma koruma hususunu Kur'an hükümleri ve Hz. Peygamber'in hadisleriyle değerlendiren dört isim, aşı olmayanların başkalarının hayatını da riske atması nedeniyle büyük vebal altına girdiklerini anlattı."

***

Haberde "farklı eğitim merkezlerinde görev yapan dört isim" denildiğine göre bu kişiler, "mele" kadrosundan olmalı!

Aşı denildiği zaman, bu bir devlet işidir, din adamlarının veya tarikat mensuplarının ABD'de olduğu gibi devlet işine karıştırılması,........

© Yeniçağ


Get it on Google Play