We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TBMM, bu sorunu nasıl çözer? 

281 99 53
25.09.2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisiyle ilgili bir belgesel çekiminde, daha önce defalarca söylediği gibi "Kürt sorununu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz" deyince, konu medyanın gündeminde birinci sıraya oturdu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP'yi meşru organ görmek demek, PKK'yı muhatap almak demektir" diye tepki gösterirken, İYİ Parti'den Müsavat Dervişoğlu, "HDP'li TBMM Başkanvekili oturumları yönetiyor ve hepimiz de onun yönetimine katılıyor muyuz? Bu meşru mu, gayrimeşru mu tartışmasına en iyi cevaptır. HDP ile AK Parti arasına sıkışan seçmen, çıkış yolunu, üçüncü alternatifi arıyor. Hiç kimse Kürt seçmen kitlesini HDP'nin sadık bendesi olarak görmesin. Siyasetin görevi onlara gidecek yeri göstermektir" dedi.
Yani konu, seçimlerle doğrudan ilgilidir!
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ise açılım süreci ve öncesindeki söylemlerinin unutulduğunu varsayarak "Kürt sorunu yoktur, biz o sorunu çözdük" dedi.
Kılıçdaroğlu, eleştirileri cevaplandırırken de "Bir sorun varsa bu sorunu çözecek organ hangisi? TBMM. TBMM'den daha büyük bir güç yoktur. Millî Kurtuluş Savaşı'nı veren Meclis, bizim TBMM'dir." diye konuştu.
***
Bu........

© Yeniçağ


Get it on Google Play