We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tavsiyem: Önce korkuyu yenmek!

279 245 79
11.09.2021

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Pazartesiden itibaren illerimizde, bazı okullarımızda örnek olabilecek okullarımızı da ayrıca öğrencileri de taramak istiyoruz." dedi ya BioNTech/Pfizer ilaç firması da 5-11 yaş aralığındaki çocuklar için geliştirdiği koronavirüs aşısına gelecek haftalarda izin başvurusu yapacağını açıkladı! BioNTech CEO'su Uğur Şahin, Der Spiegel'e "Durum iyi gözüküyor, her şey plana göre ilerliyor" dedi.

İyi de her şey hangi plana göre ilerliyor? Bu planın da bilinmesi gerekmez mi? Cevaben, "aşı çalışmalarını kastediyor" denilebilir. Peki bu çalışmalar hangi plana göre ilerliyor?

***

Hollanda'da ise hükümetin isteğiyle hazırlanan başka bir plana göre "amonyak kirliliğini ve bundan kaynaklı azot salınımını azaltmak için" çiftlik hayvanlarının sayısının üçte bir oranında azaltılması planlanıyor.

"Hollanda'nın hayvanları azaltmasından bize ne" diyenler olabilir. Bu bakışta olanların yazının devamını okumasına gerek olmadığını belirteyim. Onlar, kendi algılarıyla yaşamaya devam etsin, rahatlarını hiç bozmasın...

Demokratlar 66 Partisi (D66) de hayvan sayısının yüzde 50 oranında azaltılması önerisini gündeme getirdi. İktidar ortağı partiye göre, bu hayvanların idrar ve........

© Yeniçağ


Get it on Google Play