We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sınıra duvar örmek ve Nasrettin Hoca türbesi!

331 151 200
16.08.2021

İran sınır hattında incelemelerde bulunan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda görüşerek sıfır noktasındaki birliklere seslenen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Çok farklı bir dönemden geçiyoruz, bir taraftan sel afetleri bir taraftan yangınlar. Bütün bunlar devam ederken bir de dedikoduya dayalı bir sıkıntı. Bu yalan terörünü biz sizinle beraber aşacağız. Özellikle de bu sınırlarda ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları da tamamen engellemiş olacağız. Çünkü bu hudutlardaki duvarlarımız bizim emniyet, güvenlik duvarlarımızdır" dedi.

Peki ama şimdiye kadar, İran sınırından Türkiye'ye geçen Afganistanlı sayısı neden tam olarak açıklanmıyor? Duvar örerek, Suriye'den geçişler önlenebildi mi? Merdiven koyup geçiyorlar...

Duvar örmek, Nasrettin Hoca'nın alacaklısına, "Şu araziye çalı dikeceğiz. Buradan geçen koyunların yünleri çalılara takılacak, o yünleri eğirip iplik yapacağız, sonra da hırka dokuyup satacağız, paranı ödeyeceğiz" demesine benziyor. Ayrıca sınırlara duvar örülmesi yine Nasrettin Hoca'nın her tarafı açık türbesinin bir tarafına demir kapı ve kilit takılmasına da benziyor! Sınırlar yolgeçen hanı olmuş ama biz duvarla oyalanacağız! Duvar çekene kadar ne olacak?

***

Çözüm, ancak ABD'nin,........

© Yeniçağ


Get it on Google Play