We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sadece seçim değil bu bir referandum!

243 47 34
27.09.2021

İç ve dış politikada çalkantılara sebep olan gelişmeler var. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakan adayıyım" sözleri, "Millet İttifakı'nın planı belli oldu. Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak" diye yorumlandı ama bu çıkışla, parlamenter sisteme dönüş esas alındığına göre genel seçimler referandum niteliği taşıyacak. Millet İttifakı kazanırsa, tek adam yönetimiyle birlikte Tayyip Erdoğan dönemi sona erecek.

***

Erdoğan ise iç ve dış politikada ve ekonomideki tıkanmaya direnmeye çalışıyor. Askeri kargo uçağı ile iki zırhlı otomobili New York'a taşıtan Erdoğan, Biden yönetimi tarafından neredeyse yok sayıldı. Nitekim Erdoğan da açılışını yaptığı New York'taki yeni Türkevi'nde, gazetecilere, "Oğul Bush ile iyi çalıştım, Sayın Obama ile iyi çalıştım, Sayın Trump ile iyi çalıştım ama Sayın Biden ile iyi başladık diyemem" dedi.

Erdoğan, CBS televizyonlarına da konuştu ve Biden'a "Hem bize Patriot füzesi vermiyorsunuz hem de 'Rusya'dan S-400 alamazsınız' diyorsunuz. Buna biz karar veririz. Parasını ödediğimiz F-35 uçaklarını da vermiyorsunuz. Suriye'de PYD'yi silahlandırıyorsunuz" mesajlarını verdi.

PYD ordusu........

© Yeniçağ


Get it on Google Play