We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sacayağı: Savaşlar yangınlar ve salgınlar!

310 493 87
03.08.2021

Bill Gates, 2020'nin Nisan ayında, "Olası savaşlar ve yangınlar için hazırlanıyoruz ve şimdi aynı ciddiyetle salgın hastalıklar için hazırlık yapmak zorundayız." demişti.

Konuyla ilgili 9 Nisan 2020 tarihli yazımda "Savaşlar, yangınlar ve salgınlar! Ne ilgisi var? Bitkilerin solunumunu yani fotosentezini bozan nedir? Orman yangınlarına da 'virüs' sebep olmuyor herhalde!" yorumunu yapmıştım.

Bill Gates, bir taraftan da büyükbaş hayvanların atmosferi kirlettiğini, ortadan kaldırılmaları gerektiğini, et ihtiyacının yapay et ile karşılanabileceğini söylüyordu.

***

Bill Gates, Bodrum'a geldi. Lokantada et yedi ve 80 bin lira hesap ödedi. Bill Gates ayrıldıktan sonra, Akdeniz sahiline bakan Toros yamaçlarında eş zamanlı yangınlar çıktı. Dünyada da büyük yangınlar var. Tabii hiçbir delil olmadan kimseye ima yoluyla da olsa bir suçlama yapılamaz ama ne ilginçtir ki felaket tellallığı yapan The Economist dergisi, kapak haberinde 2021 yılında büyük yangınların da olacağına dair semboller kullanmıştı.

Denilebilir ki, "Bütün bunlar, bilimsel öngörülerdir. Küresel ısınma sonuçlarının neler olabileceğine dair varsayımlardır."

Olabilir ama küresel ısınma da şimdilik bir varsayımdır. Üstelik küresel........

© Yeniçağ


Get it on Google Play