We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Küresel kaosa kimin ihtiyacı var?

271 98 47
16.09.2021

Birkaç gündür, ABD Başkanı Biden'ın aldığı özgürlükleri kısıtlama kararlarının uygulanmasına, pilot bölge gibi önce Türkiye'de başlandığına dikkat çekiyorum. Bu durum, sadece pandemi kararlarında kendisini göstermiyor. ABD'nin dış politikası, uzun süredir Türkiye'nin iç sorunu haline gelmiştir.

ABD Başkanı Biden, daha Afganistan'dan çekilme kararını dünyaya açıklamadan, Afgan ordusunun askerleri, otobüslerle İran'ı geçmeye ve Van sınırından Türkiye'ye girmeye başlamıştı!

ABD, Afganistan'ı işgal ettiğinde de Türkiye'yi oradaki politikalarına ortak etmişti. Birinci ve İkinci Körfez savaşlarında da Türkiye ABD çizgisindeydi ama Türkiye topraklarının bir kısmının işgal edilmesine onay vermek demek olan 1 Mart tezkeresi reddedilince fatura Türk ordusuna ve Meclis'e kesildi! Ergenekon, Balyoz ve Casusluk gibi kumpas davaları, ABD'den yönetildi! Meclis de şimdi devre dışıdır!

Bu arada, 1 Mart tezkeresinin reddine rağmen Irak'a gönderilen füzelerin bir kısmı, Türk hava sahasından geçti! Arap Baharı da Amerikan parasıyla İstanbul'da tezgâhlandı! Libya'nın çökertilmesinde hava komuta merkezi İzmir oldu!

Suriye'nin karıştırılması ve parçalanması, ABD projesiydi, Türkiye'yi de bunun için kullandılar. Sonuçta, ABD, Türkiye'ye "Askeri harekâtlarda 32 kilometreden öteye geçemezsin" diye sınırlama getirerek PKK'ya,........

© Yeniçağ


Get it on Google Play