We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kobay bebekleri duydunuz mu?

247 352 79
24.09.2021

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, bazı sağlık ocaklarında bebeklere "yanlışlıkla" koronavirüs aşısı yapıldığını ve sonuçların çok ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacağını duyurdu!

NTV'ye konuşan Prof. Dr. Kurugöl, aynen şunları söyledi:

"Zaman zaman yanlışlıkla bazı durumlar oluyor. Mesela başka bir aşıyla, hepatit b aşısıyla, kızamık aşıyla karıştırabiliyorlar sağlık ocaklarında. Küçük çocuklara Covid aşısı yapıldığı oluyor. Biz böyle vakalarla karşılaştık. Sizi temin ederim hiçbir yan etki olmadı bu kişilerde. Ve son derece iyi antikor oldu. 6 aylık bebekte, 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu. Bunları da yayınlayacağız yakın zaman içinde çok ünlü bir tıp dergisinde… Küçük bebeklerde yüksek doz verseniz bile yan etkisi açısından bir sıkıntı olmuyor."

***

NTV'nin haberini Twitter'da paylaşınca Murat Soydan adlı hesapta yayınlanmış bir bilgi notu gönderildi...

Pfizer.com.tr'de 30 Eylül 2011'de yayınlanmış habere göre, Pfizer'ın Türkiye'de 17. kez düzenlediği "Pfizer Bilimsel Araştırma Yarışması"nda "çocuklarda ve erişkinlerde aşı" konulu projeler arasından seçilen araştırmaları ödüllendirdi. İlk üçe giren araştırmalar Ankara'daki 4. Ulusal Aşı........

© Yeniçağ


Get it on Google Play