We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Horasan'dan Deccal çıkarmaya çalışmak!

219 131 1
30.08.2021

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 30 Ağustos mesajında "Küresel emperyalist sistemin 99 yıl önceki hayallerinin ve heveslerinin ilk günkü kadar taze ve güçlü olduğunu görmekten aciz olanların, dün Tunus'ta, Libya'da, Irak'ta, Suriye'de, bugün Afganistan'da yaşananlardan ders çıkarmaları en önemli beklentimizdir." dedi.

Bu sözler, Türkiye'de siyasi değerlendirme yapanların temel çelişkisini göstermesi bakımından önemli!

Sayın Aksakal boşuna beklemesin, çünkü emperyal güçlerin bugünkü heveslerini görmekten aciz olan tek kimse bile yoktur. Emperyal güçler, Tunus'ta, Libya'da, Irak'ta, Suriye'de ve Afganistan'da yaptıklarını Türkiye'deki iş birlikçileriyle birlikte yapmaktadır. Öyleyse, İslam dünyasına emperyalizmin Truva atı olarak giren iş birlikçilerin bu olaylardan ders çıkarması nasıl beklenebilir?

"Büyük Orta Doğu Projesi çerçevesinde 22 İslam ülkesinin haritası değişecek" diyen ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice değil miydi? Büyük Orta Doğu Projesi'nin eş başkanı kimdi?

11 Eylül olayına verilecek cevabı açıklarken "Bu bir Haçlı Seferi'dir" diyen ABD Başkanı W. Bush değil miydi? "Türkiye bir cephe ülkesidir" diyen de o değil miydi? Bunlarla iş birliği yapmak, Haçlı Seferi'ne yardımcı olmak değil midir?

***

Yine bugün bir grip virüsü üzerinden küresel........

© Yeniçağ


Get it on Google Play