We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Fırat'ın doğusunda "Mevlâ görelim neyler!"

499 122 829
09.01.2019

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı "kuduz köpek" lakaplı John Bolton, James Jeffrey ile birlikte Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile görüşürken aynı saatlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, haftalık grup konuşmasını yapıyordu.

Bahçeli, John Bolton'un "Türkiye'nin Kürtleri katletmesine izin vermeyeceğiz. Kürtleri korumaya yönelik anlaşma sağlanmadan ABD askerleri çekilmeyecek" yolundaki ifadesine, "Bu nasıl bir terbiyesizlik? Bolton musun? Dalton musun?" diye cevap verdi ve "Esad yönetimiyle YPG arasında yeşeren temasların, bu temaslar içindeki ABD'nin rolünün ne olduğu gizemini muhafaza etmektedir. ABD, Türkiye ile Suriye'nin çatışmaya girmesi için YPG ile bir kumpas mı hazırlamaktadır? Türkiye için de karanlık ve kahredici senaryolar mı hazırlamaktadır. Esad, PKK, YPG, ABD arasında bilmediğimiz hangi uzlaşma söz konusudur? Öngörü hataları, aşırı iyimserlik beka düzeyinde kayıplara yol açabilecektir. ABD'nin IŞİD'i yendik demesi, Trump'ın 'mücadele edeceğiz' beyanı oldukça sorunludur." uyarısında bulundu.

***

Basında ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, New York Times gazetesinde yayınlanan "Türkiye'nin Suriye'de barışı sağlamak için bir planı var" başlıklı makalesi vardı.

O makalede........

© Yeniçağ