We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çoklu organ değil beyin yetmezliği!

293 246 38
10.09.2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "AKP'ye oy veren kardeşlerime seslenmek isterim; bunların 3 yıllık planına göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak her gün 79 milyon dolar faiz ödeyeceğiz. Kime? Bir avuç tefeciye... Türkiye'yi yönetemiyorlar. Zaten çoklu organ yetmezliğiyle karşı karşıya kalan bir siyasal iktidarın Türkiye'yi yönetme şansı yoktur. Tefeci tarafından teslim alınan bir tepe yönetici Türkiye'ye hizmet edemez. Teslim alınmışlardır!" dedi.

Türkiye'nin tefeciye teslim edilmiş olması bir tarafa, siyasi iktidarın, Venezuela/Kolombiya kaynaklı uyuşturucu ticaretine yakınlarının adı karışan isimler üzerinden, ABD tarafından siyasi şantaja maruz bırakıldığı yönünde değerlendirmeler yapılıyor! Deniliyor ki "Her an daha somut verilerle daha büyük uluslararası suç dosyalarını açabilirler!"

***

AKP, o dönem için büyük bir ekonomik kriz ve büyük yıkım getiren büyük deprem sonrası oluşan tablo sonucunda, umutlar üzerinde sörf yaparak iktidara geldi ama asıl çıkış noktası, yani Türkiye'yi götürmek istediği yer ve bunu sağlayabilmek için aldığı dış destekler açısından hemen hemen hiç sorgulanmadı.

Sadece siyasette değil, hayatın bütün alanlarında olan biteni sorgulamak esastır. Albert Einstein, "Evrende........

© Yeniçağ


Get it on Google Play