We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BM'den, ''İtiraz edeni susturun'' çağrısı!

248 291 42
18.09.2021

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, dünya uluslarının ve halklarının günümüzün tehlikeli eğilimlerini tersine çevirmesi ve "çılgın senaryoya geçmesi" gerektiğini söyledi!

Guterres, pandeminin, ulusların küresel bir tehdit karşısında bir araya gelip ortak kararlar alamadığını gösteren bir uyandırma çağrısı olduğunu öne sürdü ve "komplo teorileri ve yalanlar toplumlar içinde derin bölünmeleri körüklerken" diye bir ifade kullandıktan sonra "Acil bir görev gücü tarafından uygulanan acil bir küresel aşı planı uygulama" çağrısında bulundu..

"Aşılara 50 milyar dolar yatırım yapmak, önümüzdeki dört yıl içinde küresel ekonomiye tahmini 9 trilyon dolar ekleyebilir" diyen Guterres, salgının, küresel finansal sistemdeki eksiklikleri de ortaya çıkardığını ifade etti.

Guterres, çözüm olarak iki yılda bir küresel finans zirveleri düzenlemesini önerdi.

Guterres, hükümetler, BM sistemi, uluslararası finans kurumları, sivil toplum, özel sektör ve diğerlerini içeren "Acil Durum Platformu" kurulması ve büyük ölçekli krizlerde "otomatik olarak devreye girmesi" çağrısında da bulundu.

Guterres ayrıca, çalışmaları büyük ölçüde tamamlanmış olan "BM Vesayet Konseyi"nin, "hükümetler arası bir organ oluşturmak" hedefine göre kurgulanmasını önerdi.

Yani küresel........

© Yeniçağ


Get it on Google Play