We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Biden'e ulusu bölme davası!

215 70 28
15.09.2021

Dünyanın ve Türkiye'nin gündeminde en ön sırada "pandemi" bahanesiyle insan hak ve özgürlüklerinin kısıtlanması var! Peki bu kısıtlamaların arkasında nasıl bir karar var ki Danimarka, Belarus gibi birkaç ülke dışında dünyada bütün hükümetler aynı uygulamayı yürürlüğe koymaya çalışıyor?

Aslında her hükümet halkın tepkisinden korkuyor. Bu sebeple, kısıtlamaları alıştıra alıştıra veya adım adım yürürlüğe koyuyorlar. Mesela Türkiye'de okullar açıldı ama bazı öğretmenlerin, "aşısızlar benim dersime giremez" gibi sözler sarf ettiği duyumları geliyor. Yukarıdan bu yönde bir işaret almadan hangi öğretmen böyle bir dayatmada bulunabilir? Duyumun ötesinde, resmi açıklamalara göre Tatvan'da okullara ekipler gönderilmesi ve "gönüllü öğrenciler"e aşı yapılması ne demektir? Reşit olmayan öğrenci, nasıl gönüllü olabilir? Uğur Şahin, yıl sonuna kadar 5-11 yaş arası çocuklar için de "aşı" geliştireceklerini açıkladı. Bunun anlamı nedir?

***

Gazeteci Hasan Erel, "Dünya Sağlık Örgütü, 27 Ağustos 2021'de uluslararası bir dijital Aşı Sertifikası / Pasaport tanıtımına ilişkin yönergeleri ve ayrıca uygulama yönergelerini yayınlamış ve tüm üye ülkelere dağıtmıştır.........

© Yeniçağ


Get it on Google Play