We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

2200 yıllık devlet tarihinde boyun eğmek var mı?

278 128 87
03.09.2021

Yargıtay'ın yeni hizmet binasının açılışı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın birlikte okuduğu Fatiha ile yapıldı.

Gazeteci İsmail Saymaz, üçlü fotoğrafı yorumladı ve "Laikliğin ruhuna Fatiha okunuyor." dedi. Saymaz sözlerinin devamında "Sanıyorlar ki Türkiye, din devleti olursa huzur bulacağız. Afganistan'dan kaçanlardan bile ibret almıyorlar." ifadesini kullandı.

Bu tespit karşısında denilebilir ki, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23 Nisan 1920'deki açılışında Mustafa Kemal Paşa ve Meclis üyeleriyle birlikte çekilen fotoğraf nedir öyleyse? Meclis'in açılışında da Hacı Bayram Veli Sancağı'nın altında, Nakşibendi, Bektaşi ve Mevlevi dergâhlarının temsilcileri dua etmedi mi? Bugün benzer bir fotoğraf ortaya çıkınca neden hemen tepki gösteriliyor?"

Sorun şu ki, bizzat Tayyip Erdoğan'ın, "Türkiye'nin Taliban inancıyla alakalı ters bir yanı yok" gibi veya FETÖ'yü kastederek, "aynı menzile farklı yollardan gitmek istiyorduk" gibi sözlerle ifade ettiği menzil, laik cumhuriyetten başka bir yönetim şekli olarak kabul ediliyor!

***

Erdoğan, "Sözde yargı mensuplarının sergiledikleri rezillik daha dün gibi gözümüzün önündedir. Son halkasını FETÖ'cü hainler sergilemiştir. Bu alçak........

© Yeniçağ


Get it on Google Play