We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

''Seni seviyorum ama güvenmiyorum!''

234 59 266
25.08.2021

ABD Başkanı Biden, Afganistan'dan çekilme konusunda eleştirilere cevap verdiği konuşmasından sonra, bir gazetecinin, "Taliban verdiği sözde durmazsa ne olacak? Taliban'a güveniyor musunuz?" sorusuna, "Ben kimseye güvenmiyorum. Mesela seni seviyorum ama güvenmiyorum" diye cevap verdi…

Tabii kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama güven sevgiden de saygıdan da bağımsız bir duygu alanı… Kişisel ilişkilerde güven, olmazsa olmazdır, çünkü kimseye güvenemezseniz hayatınızı sağlıklı bir şekilde devam ettiremezsiniz. Uluslararası ilişkilerde ise her ne kadar büyükelçiler kendi devlet başkanlarından veya cumhurbaşkanlarından aldıkları güven mektubunu gittikleri ülkenin devlet başkanına veya cumhurbaşkanına sunsa da kimsenin kimseye güvenmesi söz konusu değildir, ilişkilerde karşılıklı çıkarlar esas alınır.

***

İç politikada ise insanlar ülkeyi, refah ve esenliğe taşıyacağına inandığı, hatta güvendiği liderlere oy verir.

Bir siyasi hareketin geniş halk kitlelerini ayağa kaldırması, önce kendi mensuplarına güven, heyecan ve şevk vermesi sayesinde mümkün olabilir! Bu da liderlik vizyonu ve lidere inanmış bir kadro ile mümkündür!

Elbette, doğuştan gelen ve zaman içinde gelişen niteliklerdir insanı lider........

© Yeniçağ


Get it on Google Play