We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Direniş zafere götürür!-İsa Taşçı yazdı…

33 1 3
15.01.2019

PKK Lideri Abdullah Öcalan ile kardeşi Mehmet Öcalan tam iki yıl dört ay sonra içeriğini ve süresini henüz bilmediğimiz bir görüşme gerçekleştirdi. Yapılacağı söylenen açıklama ile görüşmenin süresini ve herkesin merakla beklediği içeriğini de öğrenmiş olacağız.

Öyle bir iktidarla karşı karşıyayız ki, herkesin doğal bir hakkı olan aile görüşü için bile, yüzlerce insanın bedenini ölüme yatırması, herkesin seferberlik halinde direnmesi gerekiyor.

Öyle bir iktidar ki yapılan ve dediğim gibi henüz nasıl gerçekleştiğini bile tam bilemediğimiz bir görüşmeyle başta Kürtler olmak üzere tüm eşitlikten, özgürlükten yana olan insanların önderlerine olan özlemlerini yutmalarını istiyor.

Öyle bir iktidar ki sadece bir görüşmeyle tüm öfkelerin dinmesini bekliyor.

Öyle bir iktidar ki, yüzlerce insanın büyük özverisiyle gerçekleştirilen bu sınırlı görüşmeyi bile tarihi direnişi kırmak için kullanıyor.

Evet, bu iktidar tüm Kürtlerin, tüm halkların artık susmasını, direnişlerini sonlandırmalarını bekliyor. Ona göre daha ne istenebilir ki, İmralı’dan haber alınmak isteniyordu ve alındı, hepsi o kadar. 2016 yılındaki açlık grevi sonrasında kardeş Mehmet Öcalan ile yapılan görüşme sonrası içine girilen mutlak tecrit sürecini tekrarlamak istiyor.

2016 yılındaki eylemcilerin talebi sadece önderlerinden haber almaktı. Zira hala nasıl gerçekleştiği tartışılan 15 Temmuz darbe süreci gerçekleşmiş, İmralı’ya ilişkin kimi spekülasyonlar geliştirilmişti. Öcalan’ın yaşamına ilişkin kaygılar artmış ve haber almak için bir direniş........

© Yeni Yaşam